1 kwi

Jak fotografować nieruchomości, aby zachęcać Klientów do zakupów?

Jak fotografować nieruchomości, aby zachęcać Klientów do zakupów? Nie da się ukryć, że dobrze zrobione zdjęcia wpływają na to czy dany dom, mieszkanie itp. cieszą się popularnością. Oczywiście, same fotki to nie wszystko. Liczy się także lokalizacja czy parametry techniczne itd. Niemniej jednak dobrze wykonana fotografia nieruchomości może przechylić szalę na korzyść właściciela konkretnej posiadłości. Co zatem trzeba wziąć pod uwagę wykonując to zadanie?

Fotografia nieruchomości – o czym pamiętać robiąc zdjęcia?

Bardzo ważne jest to, aby właściwie przygotować wnętrze. Należy schować zbędne elementy oraz dokładnie posprzątać pomieszczenia. Pamiętajcie, że bałagan nie wpływa dobrze na ocenę ze strony ewentualnych nabywców. Należy zatem precyzyjnie zabrać się za tego typu czynności, aby zrobione potem zdjęcia były optymalne i zachęcające do odpowiedzenia na ofertę.

Istotne jest również to, aby wybrać odpowiednią porę. Fachowa fotografia nieruchomości powinna być wykonywana rano albo po południu. Dlaczego? Trzeba podkreślić, że wtedy można liczyć na optymalnie naświetlone fotki.

Nie można zapominać o tym, aby zachować odpowiednie piony i poziomy. W tym celu warto korzystać z poziomicy wbudowanej w statywie czy wyświetlanej na ekranie aparatu. Nic więc dziwnego, że fotografowanie nieruchomości jest możliwe, jeśli osoby, realizujące te czynności, znają się na tym aspekcie. Bez wątpienia przydaje się także dobrej jakości sprzęt.

Wykonując fotki nie można zapomnieć o tym, aby dobrać właściwy balans bieli i zadbać o odpowiednią ekspozycję. Bardzo ważne jest to, aby ustawiać aparat na optymalnej wysokości, którą zazwyczaj jest wzrok siedzącej osoby. Wtedy fotografia nieruchomości będzie wykonana nie tylko fachowo, ale także zgodnie z przyjętymi praktykami. Zdjęcia będą zaś odbierane w sposób naturalny, co też ma wpływ na szybkość sprzedaży.

Wiele osób zapomina także o tym, aby robiąc zdjęcia pokazywać głębię. W związku z tym fotografia nieruchomości nie powinna odbywać się równolegle , a pod pewnym kątem do ścian. Wtedy zdjęcia wyglądają właściwie, a przestrzeń nie jest optycznie zmniejszana. Nic więc dziwnego, że ludzie, którzy chcą szybko sprzedać dom czy mieszkanie często decydują się na pomoc fachowców. Wtedy wiedzą, że fotografia nieruchomości zostanie wykonana tak, jak należy.