28 mar

Dowiedz się jak chronić firmę przed pożarem

Ogień strawił już setki firm na świecie, powodując wielomilionowe straty i przyczyniając się do upadku części z nich. Jak chronić się przed pożarem? Co trzeba wiedzieć o ryzyku związanym z wystąpieniem ognia w twojej firmie? Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć szkolenie PPOŻ.

Dla kogo jest ono adresowane? Kto powinien się nim bliżej zainteresować? Jakie korzyści firma może uzyskać, jeśli zdecyduje się na udział pracowników w tak ważnym szkoleniu? Przede wszystkim podczas szkoleń PPOŻ poruszane są różnego rodzaju tematy, związane z bezpieczeństwem pracy na różnych stanowiskach. Ogień może pojawić się w niemal każdej firmie, ale część z nich jest szczególnie narażona na tego typu sytuacje. To różnego rodzaju zakłady, w których używane są materiały łatwopalne oraz gazy. To one w głównej mierze powinny inwestować w szkolenia PPOŻ dla swoich pracowników. To właśnie dzięki nim zawdzięcza się bezpieczeństwo pracy oraz uzyskuje pewność, że w razie wystąpienia takiego zdarzenia, pracownicy będą wiedzieć jak należy postępować.

 

O czym będzie nas informowało szkolenie PPOŻ?

Przede wszystkim o tym, jak należy się obchodzić z różnego rodzaju niebezpiecznymi substancjami, mogącymi się pojawiać na terenie zakładu. Jeśli jest to firma zajmująca się spawaniem, to oprócz samego ryzyka wywołanego iskrą lub wybuchem gazu, dochodzi do tego niebezpieczeństwo zagrażające pracownikom. To właśnie podczas prowadzonego szkolenia, będzie poruszana tematyka z zakresu tego, jak reagować kiedy w pobliżu pracownika wybucha pożar. Co należy zrobić w pierwszej kolejności? Jak udzielić poparzonej osobie pierwszej pomocy? Co powinniśmy mieć pod ręką, aby nasza pomoc okazała się skuteczne i szybka?

Szkolenie PPOŻ to niesamowite przeżycie, dające znacznie większe poczucie bezpieczeństwa wynikające z wiedzy i umiejętności, których niestety brakuje wielu osobom. Jeśli zatem chcesz aby twoja firma i twoi pracownicy byli bezpieczni, powinieneś postępować w taki sposób, aby jak najczęściej brali udział w tych szkoleniach.