9 paź

Fotograficzny papier do drukarki

W dzisiejszych czasach, kiedy co chwilę dzielimy się z najbliższymi przeróżnymi szczegółami z naszego życia na różnych stronach internetowych, w tym na popularnych portalach społecznościowych, trudno wyobrazić sobie życie bez takich urządzeń, jak drukarka. Szczególnie zaś wtedy, gdy należymy do zapalonych fotografów, jednak, jak będziemy mogli się przekonać, wybór odpowiedniego papieru do drukarki nie jest taki prosty, jak mogłoby się z początku wydawać. Musimy bowiem wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów zanim dokonamy zakupu i wcale jednym z nich nie jest cena.

Fotograficzny papier do drukarki atramentowej

Jeśli mamy atramentową drukarkę i zależy nam na tym, by wydrukować zdjęcie, wtedy najlepszym wariantem może być fotograficzny papier do drukarki do druku atramentowego. Przekonamy się o tym, że taki papier będzie doskonale spełniać swoją rolę, zarówno pod względem jakości wydruku, jak i jego rozdzielczości, czy jeśli weźmiemy pod uwagę to, jak dobrze zostały odwzorowane kolory. Wybierając papier do druku atramentowego, nie musimy obawiać się o to, że tusz będzie się rozmazywać, gdyż po zetknięciu z papierem natychmiast wysycha.

Fotograficzny papier do drukarek atramentowych jest najczęściej wykonany z kilku warstw i powlekany, a do tego dostępny w kilku różnych wariantach, z których warto wymienić papier matowy, papier satynowy, czy wreszcie papier błyszczący. Wybór konkretnego papieru będzie uzależniony przede wszystkim od tego, czy zależy nam na zwykłym wydruku fotografii, czy też ma to być wydruk na jakieś ważne dla nas wydarzenie. W tym drugim przypadku z pewnością będziemy skłaniać się ku wyborze albo papieru satynowego, albo błyszczącego.

Termosublimacyjny papier do drukarki

Jeśli natomiast posiadamy drukarkę, w jakiej zastosowano technologię termosublimacyjną, wtedy najlepiej będzie wyposażyć się w termosublimacyjny papier do drukarki. Przekonamy się o tym, że taki papier zapewnia bardzo dobrą jakość wydruku, którą można porównać z jakością z laboratorium fotograficznego. Do tego papieru jest dołączana specjalna taśma barwiąca, która pod wpływem temperatury pozwala przenieść kolor na papier.

Z kolei jeśli posiadamy drukarkę laserową, to wtedy najlepszy będzie fotograficzny papier do drukarki do druku laserowego. Jest to ostatnia z możliwości i wcale nie najlepsza, co jednak nie oznacza, że nie da się wydrukować zdjęć w dobrej jakości. Wystarczy tylko, że zakupimy papier, który będzie powlekany i przeznaczony do fotograficznego druku laserowego, by mieć tę gwarancję, że wydruk w pełni sprosta naszym oczekiwaniom. Możemy liczyć na to, że wydruk będzie szybki i dokładny, jednak tylko wtedy, gdy zakupimy papier fotograficzny do drukarki laserowej.