9 gru

Raj dla naszych czworonożnych przyjaciół, czyli wybiegi i teren do zabawy

Zieleń Poznań to nie tylko parki, stworzone głównie dla spacerujących. Miasto postarało się także aby zorganizować  miejsce dla naszych piesków, gdzie mogłyby swobodnie się bawić  ze swoimi opiekunami i biegać do upadłego z nowo poznanymi, czworonożnymi przyjaciółmi.  Aby zapewnić im trochę swobody wyznaczono więc kilka psich wybiegów na terenach parków i dzielnic miasta.

Zieleń Poznań

Takie miejsca zostały zorganizowane między innymi na terenach Grunwaldu, w parku księdza Józefa Jasińskiego, w Starym Mieście, w parku Tadeusza Mazowieckiego, a także na terenie Nowego Miasta, w parku Tysiąclecia. Wybiegi zrobiono też w różnych dzielnicach miasta, np. Na osiedlu Powstań Narodowych. Jednak powstanie tych miejsc dla psów nie zwalnia właścicieli ze sprzątania odchodów po swoich pupilach. W tym celu na tych wyznaczonych terenach postawiono specjalne kosze wraz z woreczkami, które ułatwiają sprzątanie po swoich zwierzątkach. Niestety nie każdy właściciel się z tego wywiązuje i pozostawia takie odchody na trawnikach czy ścieżkach. Dlatego też warto pilnować się nawzajem i przypominać o posprzątaniu po swoim pupilu. Dzięki temu w parku będzie czysto i nikt nie wdepnie przypadkiem w psią kupkę.

Jak się prawidłowo zachować na psim wybiegu?

Jeśli wybiegi posiadają śluzy, to należy odpiąć psa ze smyczy, gdyż na uwięzi może być zestresowany lub zdenerwowany. Nie nośmy ich także na rękach. Warto również pamiętać aby nie spanikować, gdy pieski się nie polubią i nastąpią zgrzyty. Trzeba dać im trochę czasu, a może przyzwyczają się do siebie. Wybieg to miejsce gdzie pieski się załatwiają i należy po nich sprzątać i dbać o otoczenie. Podczas gdy na wybiegu jest zbyt dużo psów to nie rzucaj zabawek swoim pupilom, gdyż mogą powstać niepotrzebne konflikty pomiędzy nimi. Gdy jesteśmy właścicielami suczki, która ma właśnie cieczkę, to nie wpuszczajmy jej na wybieg, ponieważ wiadomo czym to może się potem skończyć… Dbaj o zdrowie i bezpieczeństwo swojego psa i nie pozwól mu wejść na wybieg gdy jest na coś chory, ponieważ może mu to bardziej zaszkodzić niż pomóc.