16 lut

Plisy – jakie kolory wybrać?

Kolory mają bardzo ważną rolę w naszym życiu. A skoro tak, powinieneś wiedzieć jakiego koloru plisy warto wybrać do okien w swoim mieszkaniu.

Prawdopodobnie tak samo jak inni ludzie, tak i ty posiadasz swoje ulubione kolory, którymi chętnie się otaczasz. To czy tymi kolorami jest czerwony, niebieskie, zielony czy jakikolwiek inny kolor, nie ma większego znaczenia. Istotne jest, abyś spędzał czas w ich towarzystwie, ponieważ pozwala ci to poczuć się lepiej i radośniej. plisyByć może poszukujesz wybranych metod na to, aby takie kolory przemycić do swojego domu, robiąc to nie tyko w sposób subtelny, ale i dobrze pomyślany. Jeżeli tak, mamy dla ciebie radę, którą warto wziąć pod uwagę. Jest nią wybór plis okiennych.

Co to są plisy?

Jest bardzo możliwe, że z określeniem plisy spotykasz się pierwszy raz. Pragniemy wyjaśnić, że plisy to specjalny rodzaj rolet okiennych, wykonywanych na wymiar. To bardzo ważne rzecz, ponieważ ogólnodostępne w sklepach rolety, nie zawsze swoją wielkością odpowiadają wymiarowi okien, jakie posiadamy w domach i mieszkaniach. W efekcie rolety mogą nieestetycznie odstawać na boki, a także być za małe, nie zakrywając w całości całego światła okna. Rozwiązaniem tej sytuacji są plisy na wymiar, które każdy z nas może zamówić. Rolety tego typu są wykonywane ze specjalnego materiału, odpornego na promienie słońca. Dzięki temu mamy pewność, że po kilku latach użytkowania, wybrany przez nas kolor nie zacznie blaknąć, tracąc na swojej intensywności.

Jak montować plisy do okien

Jeżeli zdecydowałeś się na kupno plis, być może jesteś zainteresowany tym, jak powinien prawidłowo wyglądać ich montaż. To bardzo ważna rzecz, której koniecznie należy poświęcić maksimum uwagi. Dlaczego? Powodów jest kilka – jeżeli roleta zostanie zainstalowana krzywo, to jej rozwijanie i podnoszenie będzie kłopotliwe. Może to doprowadzić do tego, że w pewnym czasie materiał się odkształci i przestanie zdobić okno, odstając w wyraźny sposób po jednej ze stron. Dlatego przed przystąpieniem do prac montażowych, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją montażu, która zawsze jest dołączona do przesyłki z wykonanymi na wymiar plisami. Znajdziesz w niej cenne wskazówki i porady dotyczące tego, jak taka praca powinna być wykonana.