31 mar

Planujemy zieleń w swoim ogrodzie

Zima to taka pora roku, kiedy można odpocząć od prac ogrodniczych. Regenerujemy siły przed nowym sezonem, a także robimy nowe plany na kolejną zieleń w Poznaniu, jaka zagości na twojej działce. Jeśli już znudził ci się wygląd twojego ogrodu, to nie pozostaje nic innego, jak tylko jego zmiana na lepsze. Jak powinna ona wyglądać? Mamy na to kilka ciekawych pomysłów, którymi chcielibyśmy ciebie zainteresować.

Jeżeli chciałbyś, aby twoja przyszła zieleń w Poznaniu była w jak najmniejszym stopniu bezobsługowa, konieczne stanie się wybranie takiej roślinności, która będzie mogła się samodzielnie rozwijać, przy twoim minimalnym udziale. Oczywiście pierwsze co może nam przyjść na myśl, to rośliny iglaste. Czy rzeczywiście warto się nimi bliżej zainteresować i czy pozwalają na to, aby stworzyć z nimi piękny ogród? Jak najbardziej tak.

 

To co trzeba wiedzieć o roślinności iglastej to to, że jest ona bardzo wytrzymała i mało wymagająca. Znakomicie sobie radzi zarówno w klimacie wilgotnym i suchym. Nie mają dla niej większego problemu mrozy. Niestety nieco gorzej z dużymi upałami. Z uwagi na to, że rośliny iglaste posiadają bardzo skromny system magazynowania wody, podczas dłuższej suszy są mocno narażone na obeschnięcie.

Ty jednak nie musisz się tego martwić. Planując ogród oraz zieleń w Poznaniu, powinieneś zadbać o to, aby zyskała ona automatyczne nawadnianie. Korzyści z posiadania takiego systemu jest wiele. Przede wszystkim nawadniane będą korzenie roślin, czyli to co jest najważniejsze. Rozwiązanie to pozwala również na znaczące ograniczenie wody, potrzebnej do odżywania roślin. Ze względu na to, że będzie ona rozprowadzana pod ziemią. Nie będą grozić jej szybsze wysychanie na skutek promieni słonecznych.

Możliwe jest również automatyczne sterowanie nawadnianiem, za pomocą specjalnego panelu, umieszczonego na przykład w domu. Dzięki temu rozwiązaniu, twoja zieleń Poznań otrzyma najlepszą opiekę, niezależnie od tego czy będziesz na miejscu, czy daleko od ogrodu. Czy są jeszcze jakieś rzeczy, o jakich będzie trzeba pamiętać, wybierając roślinność do ogrodu? Z pewnością tak, ale o tym poinformujemy cię dokładnie w kolejnych artykułach.

Ogród to Twoja samotnia